Największa rzecz od czasów Bitcoina? Nowy protokół AI przeraża użytkowników Twittera.

Chociaż Bitcoin nie został jeszcze w pełni wprowadzony do głównego nurtu, jest uważany za jedną z najważniejszych innowacji na świecie w ciągu ostatnich dwóch dekad. W końcu wprowadzenie kryptokursztynu rozwiązało The News Spy problem odwracalności płatności elektronicznych i powielania pieniądza cyfrowego.

W świecie, który staje się coraz bardziej cyfrowy i wzajemnie powiązany, Bitcoin jest kluczową technologią, według wybitnych przedsiębiorców technologicznych i miliarderów z Wall Street, takich jak Paul Tudor Jones.

Jednak nowa innowacja, o której wielu mówi, że jest największą rzeczą od czasów Bitcoina i kryptokurcji.

Największa rzecz od czasu Bitcoin’a: OpenAI GPT-3

OpenAI, startup sztucznej inteligencji założony częściowo przez Tesla’s Elon Musk, uruchomił właśnie język AI o nazwie „GPT-3“, skrót od Generative Pretrained Transformer 3, do prywatnej wersji beta. Ten nowy język bazuje na dwóch poprzednich iteracjach tego modelu, opracowanych przez firmę Tesla.

Mimo, że dokładne zastosowania tej nowej technologii są wciąż odkrywane, zrobiono już z nią niesamowite rzeczy.

Manuel Araoz, CTO Zeppelin Solutions i ktoś czasami zaangażowany w Bitcoin, podzielił się postem na swoim blogu zatytułowanym „OpenAI’s GPT-3 może być największą rzeczą od czasów Bitcoin“. Blog wykonał dobrą robotę rozbijając to czym jest GPT-3 i co może zrobić. Następnie Araoz dotarł do sedna sprawy: cały post, który czyta się jak ludzkie pióro, został napisany przez sztuczną inteligencję.

Jeśli wyszukać „GPT-3“ na Twitterze, Reddit lub innych forach internetowych, gdzie użytkownicy z dostępem do niego idą, można zobaczyć jeszcze bardziej szalone przypadki użycia.

Jedna z osób udostępniła zbudowaną przez siebie aplikację, w której GPT-3 AI wygeneruje tekst do Twojego CV, który określił jako „lepszy“ od tekstu wejściowego. Inna osoba zbudowała system, który tworzy interfejs użytkownika w oparciu o to, co chcesz, aby robił. I jeszcze inna, jeszcze inna, stworzyła system, w którym możesz prowadzić dogłębną rozmowę z botem na temat tego, co chcesz.

Reakcja społeczności była silna

Reakcja na przypadki użycia GPT-3 i implikacje w krypcie i poza nim była duża.

Ostatnio skomentował to Ryan Zurrer – założyciel Polychain Capital, jednego z wcześniejszych funduszy specjalizujących się w produkcji kryptograficznej:

„GPT-3 to jeden z tych przełomowych momentów, technologii zmieniających pokolenie, wyznaczających początek nowego sektora. Ostatni raz widzieliśmy to Bitcoin. @OpenAI’s postkapitalistyczny model biznesowy może być równie ważny i prescientowy. „Ekscytujące rozmieszczenie kapitału tutaj.“

Branden Hampton, założyciel Alexandra Ventures’a, odbił się echem w optymizmie. Powiedział mniej więcej w tym samym czasie co Zurrer:

„GPT-3 firmy OpenAI to nie tylko „fajna technologia“, o której rzadko się słyszy, jej znaczenie na poziomie samego Internetu, WiFi, Bluetooth i Bitcoin.“

Zabawne jest jednak to, że nie możemy potwierdzić, czy to te osoby mówią to czy GPT-3 AI.

Niezależnie od przypadku, wydaje się, że ta technologia wydaje się być w stanie zakłócić wiele branż, jak to się rozwija w nadchodzących latach.

GPT-3, kluczowy dla branży kryptokurrency, może nawet pozwolić na postęp w handlu, kodowaniu i przetwarzaniu danych, który może przyczynić się do wzmocnienia zasobów cyfrowych i powiązanych systemów.